Välkommen till Tegehalls Revisionsbyrå


Tegehalls Revisionsbyrå är en revisionsbyrå belägen i Falköping. Vi arbetar främst med små- och medelstora företag i Falköping och övriga delar av Västergötland. Våra kunder finns i de flesta branscher. Vi har även specialistkompetens inom lantbrukssektorn. Vi erbjuder kvalificerade revisions- och redovisningstjänster samt professionell rådgivning inom ekonomi, redovisning och skattefrågor.

Vi är anslutna till SRF

Om oss

Tegehalls Revisionsbyrå har funnits i Falköping sedan 1990. Vi är nio medarbetare varav två godkända revisorer. Våra kunder är företag i Falköping och övriga delar av Västergötland.

Våra tjänster

Vi erbjuder kvalificerade revisions- och redovisningstjänster samt professionell rådgivning inom ekonomi, redovisning, löner och skattefrågor. Vi lägger stor vikt vid det personliga mötet.

Lediga tjänster

Tegehalls Revisionsbyrå tillhandahåller kvalificerade revisions- och redovisningstjänster samt professionell rådgivning inom ekonomi, redovisning, löner och skattefrågor. Vi vänder oss främst till små- och medelstora företag i Falköping och övriga delar av Västergötland.

Vi har för närvarande inga lediga tjänster hos oss.

Frågor besvaras av Krister Tegehall på 0515-898 91 eller info@tegehalls.se  

Medarbetare

Krister Tegehall

Godkänd revisor

krister@tegehalls.se

0515-898 91

Elisabeth Tegehall

Godkänd revisor

Kjell Karlstedt

Godkänd revisor Em

kjell@tegehalls.se

0515-898 93

Jonas Lönnmyr

Auktoriserad
redovisningskonsult

jonas@tegehalls.se

0515-898 95

Sofia Hjort

Auktoriserad redovisningskonsult/
Auktoriserad lönekonsult

sofia@tegehalls.se

0515-898 94

Sigfrid Tegehall

Redovisningskonsult/
Revisorsassistent

sigfrid@tegehalls.se

0515-898 97

Malin Johansson

Auktoriserad
redovisningskonsult

malin@tegehalls.se

0515-898 98

Sakarias Tegehall

Redovisningsassistent

sakarias@tegehalls.se

0515-898 96

Weronica Sahlén

Revisorsassistent

weronica@tegehalls.se

0515-898 99

Kontakt

Hör gärna av dig till oss om du har några frågor.

Postadress
Tegehalls revisionsbyrå
Box 195
521 02  FALKÖPING

Besöksadress
Flygares gränd 7
521 42  FALKÖPING
Tel: 0515-898 90
E-post: info@tegehalls.se

Hitta hit